BLOG

HAYAT KURTARAN ÖNERİLER

HAYAT KURTARAN ÖNERİLER

Damatlık Seçimi
Gelinlik kadar zor seçilmese de damatlık seçmek de çok kolay bir iş değildir. Günümüz modasında her geçen gün farklı bir damatlık modeli tasarlandığından bu seçimi yaparken her zaman alternatifleri değerlendirmek gerekir. Damatlık seçimi yaparken erkeklerin en çok dikkat etmeleri gereken şey; vücut ölçüleridir. Vücudunu tanıyan ve ne istediğini bilen bir damat adayı, kısa sürede bir damatlık satın alabilir.

Renk Seçimi; damatlık seçmeden önce ilk karar vermeniz gereken şey; renk oluyor. Gelin adayının da fikrini aldıktan sonra hayalinizdeki rengi belirleyerek seçenekleri daha aza indirebilir ve seçim şansını kolaylaştırabilirsiniz. Son dönemlerde pek çok farklı renkte damatlık olsa da siz yine de klasik ve siyah olan modellerini diğerlerinden bir adım önde tutmalısınız.

Damatlık Türü; damatlık modelleri genel olarak takım elbise şeklinde tercih edilse de smokin tasarım damatlık seçimi yapan damat adayları da bulunuyor. Fakat smokin tercihi yaparken çok fazla renk seçeneğinin bulunmadığını da göz önünde bulundurmalısınız.Özel Dikim; çok fazla olmasa da günümüzde kendi isteklerine göre damatlık diktiren damat adayları da bulunuyor.

Hazır dikim damatlık modelleri arasında stilinizi yansıtan bir model bulamadıysanız son çare olarak seçiminizi özel dikim damatlıktan yana yapabilirsiniz.

Damatlık Alma Zamanı; damatlık almak için gelin adayları kadar acele etmeseniz de yine de düğünden en az 1 ay önce seçeneklere bakmaya başlayabilirsiniz. Aksi halde, hazır dikimlerde istediğiniz modeli bulamazsanız özel dikim yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Özel dikim de provalar, denemeler derken uzunca bir zamanınızı alacaktır.